
Milyen illóolajokat használj a fertőzéses időszakokban?
A növények nagyon gyakran állítanak elő illóolajokat saját védelmük érdekében – a kártevők, a fertőzések, és az őket megevő rovarok vagy egyéb állatok ellen. Ezeknek az illóolajoknak a védőhatását mi magunk is ki tudjuk használni, erősítve ezzel a szervezetünk természetes védekező készségét! Beköszöntött az influenzás időszak,ezzel párhuzamosan megjelentek az alsó-felsőlégúti betegségek.Ha nem akarjuk magunkat gyógyszerekkel tömni ,jó szolgálatot tesznek a betegségek megelőzésében az illóolajok.
Íme egy kis válogatás számodra
melyek azok az illóolajok, amelyek nélkülözhetetlenek a fertőzéses időszakokban.
🍃 Ravintsara: Magas alfa-terpineol tartalma miatt első osztályú testőr, és az egyik legerősebb illóolaj, ami megvéd minket a téli fertőzésektől.
🌿Teafa: Vírus-, baktérium- és gombaellenes hatása (Melaleuca alternifolia) nagyon jól bizonyított. Gyógyító tulajdonságai annyira sokrétűek és kiterjedtek, hogy valószínűleg emiatt vált a világ legismertebb illóolajává. Kevésbé ismert és felkapott rokonai is hasonlóan hatékonyak a védekezésben, csak kicsit rosszabb a marketingjük: Niaouli (Melaleuca viridiflora) és Cajeput (Melaleoca leucadendron).
🍋 Citrom: Csírátlanító, fertőtlenítő hatásuk jól ismert, amelyet az úgynevezett limonénnek köszönhetünk, egyonoterpénnek, amely minden citrushéj-olajban megtalálható, és felelős a jellegzetes illatért is. A citrommal való kombináció egyébként még fokozza más olajok hatását is (szinergikus hatás)
🌲 Ezüstfenyő: Illóolajai légtisztító, erősítő és vitalizáló hatásúak, és mint minden más tűlevelű fa (lucfenyő, balzsamfenyő, duglászfenyő stb.) serkentik a mély légzést, támogatják a tüdőt, ideálisak a levegő tisztítására, erősítik az immunrendszert és hangulatjavítóak.
🍃 Eukaliptusz: Kellemesen friss aromájú illóolaj, amely orddugulást gátló és légzéskönnyítő. Fő összetevői 1-8-1,8 cineol és a-terpineol. Az Eukaliptusz Radiata nem tartalmaz monoterpénketont, ezért valamivel enyhébb és tolerálhatóbb, mint az Eucalyptu Globulus.
🌱 Kakukkfű: A különösen enyhe Thymian Linaloolt a fertőzéses időszakokban szobaillatosításra ajánlom, főleg ha gyerekek vagy idős, gyenge emberek tartózkodnak a házban – olyan kíméletes, hogy még a pici babáknál is alkalmazható. A felnőtteknek az erősebb Thymian Thymolt kell választaniuk.Itt megosztok egy nagyon hatásos kenőcs rezeptet ,ami hathatósan segít a gyógyulásban.A HIDEG BEKÖSZÖNTÉVEL AZONNAL ELKÉSZÍTEM EZT A KENŐCSÖT.Rendkívűl egyszerű,de nagyszerű.
Kenőcs rezept:
Hozzávalók:
30 ml kakukkfű olaj
3 gr méhviasz
2 csepp kakukkfű illóolaj
2 csepp E vitamin ,ami tartósítja a kenőcsöt.
Elkészítése:
Először is el kell készítenünk a kakukkfű olajat.Én szárított kakukkfűből szoktam elkészíteni.
20 gr kakukkfű és 30 ml oliva olaj.Egy befőttes üvegbe teszem a kakukkfüvet majd ráöntöm az oliva olajat. Szobahőmérsékleten ,sötét helyen hagyom 3 hétig lezárva,minden második nap megrázogatom.Majd leszűröm.Az olajat vízgőz fölött megmelegítem,beleteszem a méhviaszt ,addig van melegen ,amíg feloldódik a méhviasz. Várunk amíg kézmelegre hűl,hozzá adom az E vitamint és a 2 csepp kakukkfüvet,alaposan összekeverem .Amíg folyékony egy tégelybe töltöm,6 hónapig eláll mivel nem tartalmaz vizet.
Köszönöm ,hogy elolvastad ,remélem segítségedre lesz.