Vegán arckrém, pár perc alatt elkészítheted

Egyszerű vegán arckrém
Kozmetikumok készítése saját részre nagyszerű dolog. Szeretnék nektek bemutatni egy receptet, melyet könnyen eltudtok készíteni. Azt azért jó,ha tudjátok,hogy az organikus nyersanyagok nem olcsók, de megéri áldozni rá. Sok kellemetlenségtől szabadítjuk meg magunkat,ha ezeket használjuk. Ez a krém, minden bőrtípusra jó. Csak növényi összetevőkből áll, teljes vegán, és nem tartalmaz emulgálószereket és tartósítószereket.Akkör nézzük csak mire is van szükségünk.
Hozzávalók:
• 20 gramm shea vaj
• 20 g kakaóvaj
• 35 ml jojoba olaj
• 10 ml vadrózsaolaj
• 1 teáskanál növényi glicerin (egy olyan cukortartalmú alkohol, amely vízhez kötődik, és így megtartja a folyadékot a bőrben.)
• ½ teáskanál E-vitamin
• tégely
• kis habverő
• A vízfürdőhöz két edény ami jól illeszkedik egymásra
Vízgőz fölött olvasszuk fel a shea vajat és a kakaóvajat alacsony hőmérsékleten . A legjobb,ha az alsó edénybe teszünk 2-3 újjnyi vizet,ráhalyezzük a másik edényt fellforraljuk a vizet,és levesszük a tűzről és hagyjuk felolvadni a vajakat.Amikor felolvadt adjuk hozzá a többi összetevőt. Várjuk ,hogy egy kicsit dermedjen azután habverővel keverjük össze, krémesítjük. Tegyük a krémet a tégelybe és hagyjuk egy órahosszat a hűtőbe.
6 hónapig felhasználható.