Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Posts
Pages
close
Download Android App
Mohon Aktifkan Javascript!Enable JavaScript

Egészséges desszertek

Milyen tünetekre ,betegségekre ,melyik méz használható + egy bónusz recept

Az emberiség ősidők óta már felfedezte a méz megszámlálhatatlan jótékony hatását, csokorba gyűjtöttem, hogy melyik fajta méz milyen tünetek, betegségek esetén alkalmazható!

Akácméz:

Az alacsony savtartalmú akácméz sokáig megtartja folyékony állagát. A szervezetben lassan szívódik fel. Vércukorszint szabályozására is bevethető, ugyanakkor meghűlés esetén a legjobb választás, mivel szájüreg-, garat-, torok-fertőtlenítő, és köhögéscsillapító hatású. Gyomorsav-túltermelés miatt bekövetkező emésztési zavarok oldására is használható.

Erdei méz:

A növények levelein található mézharmat összegyűjtésével állítják elő a kis rovarok. Virágportartalma azonban elenyésző. Sötét színű, sokáig folyékonyak marad. Magas ásványi anyag tartalmával emelkedik ki a többi méz közül, és ezért nagyon egészséges az egész szervezet számára.

Édeskömény méz:

Sötétbarna, kissé dió ízű. Főleg emésztést elősegítő hatása miatt fogyasztják gyógyászati céllal. Általában enyhíti az emésztéssel járó kellemetlen tüneteket.

Fenyőméz:

Az ásványi anyagokban gazdag fenyőméz főleg légúti és húgyúti gyulladások gyógyítására javasolt, mivel fertőtlenítő és vizelethajtó egyben. Nyugtató hatása is említésre méltó.

Galagonyaméz:

Ezt a világos színű mézet nem érdemes sokáig tárolni, mert hajlamos a kristályosodásra. Szívbetegségek esetén, szívgyengeségnél viszont ez a legjobb választás cukor helyett. A vérnyomás optimalizálásában segít.

Gesztenyeméz:

Színe a sárgástól a barnásig változik. A szelídgesztenyék virágzásakor gyűjtik a méhek. A magas ásványi anyag tartalmú mézet roboráláskor, étvágytalanság, vérszegénység esetén érdemes bevetni főleg, de visszértágulatnál, érgyulladásnál is érdemes fogyasztani. Trombózisra hajlamosak megelőző céllal fogyaszthatják. Visszérkrémek gyakran tartalmaznak gesztenyekivonatot.

Hársméz:

Jellegzetes hárs illatú, pikáns, nehezen kristályosodó méz. Köhögésre, hörghurutra, idegességre és álmatlanságra javasolt fogyasztása, de görcsoldó, fertőtlenítő hatását is érdemes kihasználni. A benne lévő kolin gátolja a zsírlerakódást, ezért érelmeszesedés megelőzésére is bevethető. Téli hűléses megbetegedéseknél hársfateához a legideálisabb édesítőszer, mivel a tea és a méz erősítik egymás hatását.

 

Egy bónusz recept:

Arab mézes-mandulás torta laphoz:
A tésztához:

150 g vajat megolvasztott
6 db tojás
250 g nádcukor
1 tk vanília
6 Ek tejszín
300g liszt
1 csg Sütőpor

A tetejére:

150 g puha vaj
150 g  nádcukor
150 g méz
4 Ek tejszín
100g szeletelt mandula
100 g darabolt mandula
100g dió, apróra vágva
1 tk fahéj

A diót mandulát enyhén világos barnára sütjük.Melegítsük elő a sütőt 200 ° C-ra.Egy sütőlapot béleljünk ki zsírpapírral.

A tojást (egészet )a cukrot és a vaniliát verjük fel habosral.Majd adjuk hozzá a puha vajat,a tejszínt és a lisztbe elkevert sütőport.Öntsük a sütőlapra,és 200 fokon 10-15 percig süssük.A sütőt ne kapcsoljuk ki,de a süteményt vegyük ki és tegyük félre.

A vajat olvasszuk fel ,tegyük bele a mézet,a fahéjat ,tejszínt a pirított diót ,mandulát ,keverjük össze.és egy pillanatra felforraljuk,azután ráöntjük a piskótaszerű süteményre és mégegyszer 10-15 percig sütjük.

Kapcsoljuk le a sütőt,hagyjuk kihűlni a süteményt ,majd vagdaljuk fel ízlés szerint

 

Ha tetszett a blogom ,oszd meg ismerőseiddel,köszönöm

 

 

 

 

 

 

What’s your Reaction?
Love
0
Love
Smile
0
Smile
Haha
0
Haha
Sad
0
Sad
Star
0
Star
Weary
0
Weary
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button