Az almaecet gyógyító vegyületekből áll

Az almaecet előnyei, erős gyógyító vegyületekből származik, amelyek magukban foglalják az ecetsavat, a káliumot, a magnéziumot, a probiotikumokat és az enzimeket.
Az ecetsav képes megölni a veszélyes “rossz” baktériumokat, ugyanakkor elősegíti a hasznos “jó” baktériumok növekedését. Mivel az ecetsav megöli a nem kívánt baktériumokat, amikor kapcsolatba kerül vele, lényegében természetes antibiotikumként hat. Ez azt jelenti, hogy az almaecet természetesen számos, a bőrre, az emésztésre és az immunitás egészségi állapotára gyakorolt előnyöket kínál mellékhatások nélkül.
Emellett az almaecet jó polifenolforrás. A kutatások támogatják a polifenolok szerepét a szív- és érrendszeri betegségek, rákos megbetegedések, csontritkulás, cukorbetegség és neurodegeneratív betegségek, így az Alzheimer-kór megelőzésében.
Természetes fogfehérítő.
Vigye fel ujjával és dörzsölje az almaecetet a fogaira 1 percig. Ezután öblítse ki a száját vízzel. Az almaecet pH-értéke eltávolítja a foltokat a fogakról.
A savas reflux és a gyomorégés egyik fő oka a kiegyensúlyozatlan gyomor pH és az enzimek és probiotikumok hiánya. Az almaecet tele van mindezen tápanyagokkal.
Használata
Adjunk egy evőkanál almaecetet egy pohár vízhez, és öt perccel az étkezés előtt igyuk meg, hogy enyhítsük
Hogyan készíts almaecetet :
(bármilyen fajta)
+ 10 dkg méz/liter ecet
2 g élesztő
4 dkg száraz (valódi) barna kenyér
meg, vágjuk ki a magházát, majd reszeljük le. 1 liter vizet, 8 dl
almareszeléket egy 3 literes edénybe tesszük és hozzákeverjük az élesztőt, a mézet és a tördelt kenyeret.
keverni.
kell zárni és másfél hónapig kell érlelni az ecetet.
után csak akkor kell áttölteni másik edénybe, ha túl sűrű és zavaros. Felhasználásig bedugaszolva, sötét, hűvös helyen kell tárolni.
Ha tetszett a blogom kérlek oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel ,
szeretetteiddel ,hogy Ők is tudjanak
róla:
a savas refluxot.