Mindig visszatérünk az élelemhez,mert nagyon fontos….ebből épülnek fel sejtjeink,tehát nem lehet bagatellizálni.Íme az élő liszt.

A hajdina segít a cukorbetegségben, a varikózisban és a magas vérnyomásban. A csírázott hajdina is kényelmes szuper-fogyasztás a gyors és egészséges főzéshez. A hajdina palánták gazdag élő enzimekben, életfontosságú anyagokban, kiváló minőségű ásványi anyagokban és könnyen emészthető fehérjékben gazdag. Megszórjuk az ízletes palántákat salátákban és levesekben, vagy szolgáljuk fel őket a gabonafélék, a zöldséges ételek, vagy akár egy alapvető snack között.
A hajdina nem gabona
A hajdinának nem sok köze van a búzához vagy más gabonafélékhez, nem tartozik az édes füvekhez – mint a szokásos szemek.Az íze viszont hasonlatos a gabonákhoz.
A Hajdina gluténmentes és lektinfrei
A lektinek olyan fehérjék, amelyeket búza glutinineknek neveznek, a búza esetében. Beléphetnek a véráramba, összekapcsolódhatnak a vörösvérsejtekkel, és így a vér vastagabbá válhatnak.
Ami növelheti a keringési rendellenességek, trombózisok, stroke és szívrohamok kockázatát. A búzamolekulák a krónikus gyulladásos folyamatok kialakulásának elősegítésével, a bélflóra irritációjával és a bél-nyálkahártya áteresztőképességének fokozásával is hátrányosan befolyásolhatják a bélsavakat.(Itt megjegyezném a fehér lisztet ezért nem érdemes fogyasztani,vagy legalább felesben )
A csírázott hajdina markánsan keményebb, mint a nem irányított hajdina, ami csodálatosan alapvető ételkínálat, amely gazdagítja a kiváló minőségű alapkoncepciókat egy másik finom összetevővel.
Hajdina palánták a konyhában
A hajdina palánták még sokoldalúbbak, mint a száraz, nem védett gabona. Továbbra is kenyérrel, sült ételekkel és más főtt ételekkel keverhetők. Ugyanakkor nyersen is fogyaszthatók -, hogy teljes mértékben élvezhessék vitalitásukat.
A hajdina csemeték salátákba, müzlibe és édességekbe illeszkednek, vagy csak apróra vághatók.
Hogyan csíráztassuk a hajdinát,hogyan készíthetsz magadnak élő lisztet:
Először is olyan hajdinát kell
beszerezni, amelyik zöld színű (nem pirított). Egy tálba teszünk 1
csésze hajdinát, és öntünk rá vizet. Hagyjuk állni 2-3 órát, a túlzott lágyulás tönkre teheti a csírasejtet. A nap
folyamán 3-4 alkalommal alaposan mossuk át (nem csak öblíteni) a
magokat. Mindaddig mosni kell, míg a nyálkás réteg eltűnik (ez keményítő)
Először látni fogsz egy kis barna foltot a hajdina szemeken,ebből hamarosan kis csírákat figyelhetsz meg.Az 1 napos hajdinacsíra már fogyasztható,reggeli müzlihez,gyümölcspüréhez,salátához…de ki is száríthatod,ebben az esetben a megszáradt csírákat ledarálhatod és élő lisztet kapsz.
Én pl.a pizzát fele-fele arányba keverem a teljes kiőrlésű liszttel,nagyon finom ,és sokkal egészségesebb mint a ragacsos búzaliszt.
Ha tetszett a blogom kérlek oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel ,
szeretetteiddel ,hogy Ők is tudjanak
róla: